Świecące kule to niezwykły gadżet, który świetnie nadaje się do ogrodu, dodając przestrzeni tajemniczości. Kule ogrodowe LED prezentują się atrakcyjnie zarówno w dzień, gdy przypominają eleganckie dekoracje kamienne, jak w nocy, kiedy błyszczą światłem o barwie i mocy, które można zmieniać przy pomocy pilota. Oświetlenie ogrodu kulami może być zasilane solarnie lub na prąd. Które wybrać, aby iluminacja była oryginalna i nie nadwyrężyła naszej kieszeni?
Kule LED dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii są energooszczędne i niezwykle żywotne oraz wykazują wysoką odporność na czynniki atmosferyczne. Można je stosować pojedynczo lub w grupie dla większego efektu wizualnego. Dzięki nim przestrzeń ogrodu staje się tajemnicza i w środku nocy wygląda niczym z bajki.
Oświetlenie ogrodu kule
Nowoczesne świecące kule do ogrodu rozświetlą najpiękniejsze okazy roślinności, małą architekturę oraz wewnętrzne ścieżki, wprawiając w zachwyt przechodniów, twoją rodzinę i gości podczas garden party. Tego rodzaju źródło światła jest piękne, ale także funkcjonalne. Dzięki rozproszeniu energii otrzymujemy doświetlenie większej powierzchni, co tworzy niepowtarzalny klimat.
Dostępne są kule świecące ze specjalnego betonu ze ściankami o grubości od 5 do 50 mm. Pozwala to na wycinanie w nich ażurowych wzorów, których wielkość, szablon i kolorystyka zależą od zamówienia klienta. Wewnątrz betonowej kuli można zamontować diody LED emitujące światło RGB, którego intensywność i kolorystykę zmienia się przy pomocy pilota. Kula świecąca do ogrodu może udekorować nam salon, rośliny czy elewację.
Kula ledowa do ogrodu
Kule ledowe do ogrodu prezentują się efektownie zwłaszcza po zmierzchu. W asortymencie dostępnym zarówno w sklepach stacjonarnych, jak internetowych znajdziesz kule świecące na jeden kolor (LED) oraz na różnorodne barwy (RGB), przez co możesz dopasować je nawet do kolorystyki kwiatów. Niektóre kule ledowe są odporne na wilgoć, wahania temperatury, przymrozki oraz promieniowanie UV.
Świecącą kulą możesz oświetlić taras lub werandę. Ciepłe i przyjemne źródło światła umożliwi relaks w wieczornej atmosferze podczas przyjęcia w ogrodzie. Kule zewnętrzne są również doskonałym rozwiązaniem do oświetlenia basenu. Mogą być umieszczone na płytkach wokół akwenu lub na podwodnych płaszczyznach. Tak stworzysz magiczny efekt, który uprzyjemni pływanie wieczorami lub nocą.
Oświetlenie ogrodu kule
Są egzemplarze z wymiennymi diodami, które w okresie bożonarodzeniowym świecą na zielono i czerwono, a w pozostałej części roku na żółto czy biało. Wszystkie mają wieloletnią gwarancję. W razie potrzeby możesz je wykorzystać w domu lub na tarasie. Jeden ze sklepów zachwala, że jego świecąca kula ledowa korzystnie wygląda na biurku w gabinecie, na ladzie w recepcji hotelu, restauracji czy w gabinecie odnowy biologicznej. Wszędzie!
Kule ogrodowe na prąd
Kule świecące do ogrodu dostępne są w różnych wersjach zasilania. Do wyboru są lampy na baterie słoneczne oraz z zasilaniem elektrycznym. Z reguły modele na prąd zapewniają mocniejsze światło i dlatego pełnią funkcję bardziej użytkową niż dekoracyjną. Można je włączyć, gdy organizujesz grilla czy imprezę w ogrodzie, aby zapewnić wszystkim odpowiednią ilość światła.
Lampy ogrodowe kule na prąd są zasilane z sieci 230V, dlatego nie musimy martwić się o wyczerpywanie baterii. Do ich użytkowania wystarczy podłączenie kabla do najbliższego źródła zasilania. To przyjazna dla środowiska i nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych lamp ogrodowych.
Lampy ogrodowe kule na prąd
Niektóre modele kuli mają wmontowany akumulator, który można ładować za pomocą kabla USB. Inne automatycznie przełączają się na zasilanie sieciowe, gdy w akumulatorze spada poziom energii. W przypadku wykorzystania lampy w okresie zimowym warto kupić model z dobrym panelem słonecznym i akumulatorem ładowanym zewnętrznie. Kiedy światło jest niezbędne ze względów bezpieczeństwa, lepiej zdecydować się na kule z przyłączem elektrycznym.
Kule ogrodowe solarne
Rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska są kule ogrodowe solarne. Nie wymagają kabli ani skomplikowanych prac instalacyjnych. W związku z tym, że czerpią energię ze słońca, są bezkosztowe i bezpieczne w eksploatacji. To sprzęt idealny do trudno dostępnych miejsc lub pozbawionych przyłącza elektrycznego. Kule solarne do ogrodu włączają się automatycznie, gdy zapada zmrok i pozostają włączone przez 8-10 godzin. Dostępne są również z czujnikiem ruchu.
Podczas słonecznej pogody światło pochłonięte w ciągu dnia wystarcza, aby zapewnić kuli solarnej wystarczającą ilość energii. Przy pierwszym włączeniu bateria będzie się ładować nawet przez dwa dni, a w przypadku pochmurnej pogody do 10 dni. Wiele kuli solarnych nie nadaje się do pracy w zimie. Dlatego najlepiej przechować kule w domu, co pozwoli uchronić akumulator przed mrozem i śniegiem.
Lampy na balkon solarne
W handlu dostępna jest bogata oferta lamp solarnych do montażu na balkonie. Dzięki nim możesz zaoszczędzić i przy zgaszonym świetle w mieszkaniu cieszyć się przyjemnym półmrokiem. Jakie lampy solarne na balkon są najlepsze? Jeśli hodujesz kwiaty w doniczkach zawieszonych na barierce, możesz wbić pomiędzy nie niewielkie lampy stojące. Lampy można także powiesić na haczykach przy ścianie lub na suficie. Wyglądają wtedy jak małe latarenki.