Stoisz przed wyborem kancelarii CHF? Nie wiesz, która oferta jest dla Ciebie najlepsza oraz ile możesz zyskać dzięki wygranej w sądzie? Skorzystaj z darmowej porównywarki i kalkulatora frankowego.
Frankomat – narzędzie dla Frankowiczów
Kurs franka już od jakiegoś czasu oscyluje wokół 5 zł. To oczywiście nie jest dobra wiadomość dla Frankowiczów. Ich raty idą w górę. Dlatego też coraz więcej z nich decyduje się na wejście na drogę sądową. I szanse na wygraną z bankiem są spore. Tylko której kancelarii powierzyć prowadzenie sprawy?
Oferty kancelarii specjalizujących się w kredytach we frankach można porównać za pomocą specjalnego narzędzia. To Frankomat – porównywarka ofert oraz zarazem kalkulator, który oblicza kwotę korzyści w razie odfrankowienia czy unieważnienia umowy frankowej.
Użytkownik Frankomatu, aby uzyskać porównanie ofert lub kalkulację korzyści wystarczy, że wpisze dosłownie kilka danych z umowy z bankiem. Korzystanie z narzędzia jest całkowicie bezpłatne. Na ten moment w kilka minut można porównać 120 ofert kancelarii frankowych, z których można wybrać tą najbardziej pasującą do swoich potrzeb czy możliwości – wskazuje Joanna z portalu frankomat.com.pl
Unieważnienie czy odfrankowienie? A może ugoda?
Dla Frankowiczów najlepszym rozwiązaniem jest unieważnienie umowy frankowej. Jeśli taki wyrok zapadnie przed sądem, to umowa kredytowa zostaje uznana za nieważną i ma miejsce rozliczenie pomiędzy stronami tej umowy. To oznacza, że bank powinien zwrócić kredytobiorcy wszystkie wpłacone przez niego środki. Z kolei kredytobiorca zwraca bankowi całą otrzymaną od niego kwotę.
Odfrankowienie to także korzystne rozwiązanie problemu frankowego. Z umowy o kredyt zostaje usunięta tzw. klauzula indeksacyjna. Umowa z bankiem nadal obowiązuje, ale ma miejsce zmniejszenie salda zadłużenia. Bank powinien także dokonać zwrotu nadpłaconych rat.
Frankowicze mogą także skorzystać z propozycji banków, czyli tzw. ugody frankowej. Jak podkreślają specjaliści w porównaniu do unieważnienia czy odfrankowienia to najmniej korzystne rozwiązanie. Zaleca się, aby przed podpisaniem ugody, bardzo dokładnie przyjrzeć się całemu zagadnieniu. Zawarcie ugody to zamknięcie możliwości dochodzenia roszczeń wobec banku – jakichkolwiek, w przyszłości. Z obliczeń wynika, że decydując się na ugodę można uzyskać maksymalnie 30 procent, tego co jest do wygrania w sądzie.