Zbiornik na olej opałowy jest nowoczesnym, bardzo praktycznym produktem, dzięki któremu można magazynować olej na użytek domowy i komercyjny. Przekonaj się, jakie niesie za sobą możliwości.
Zbiornik na olej opałowy – czy to potrzebny zakup?
Sytuacja ekonomiczno – polityczna rodzi u wielu z nas obawy o cenę paliw oraz energii. Związane jest to z dużymi wahaniami oraz ryzykiem dalszego wzrostu cen podstawowych surowców, warunkującym podwyżki we wszystkich gałęziach gospodarki. Dotykają one zarówno prywatnych konsumentów jak i właścicieli firm. W tej niepewnej sytuacji rozwiązaniem może być przechowywanie produktów, kupionych na stabilnych warunkach finansowych. Im szybciej zdecydujesz się na zakup zbiornika na olej opałowy, tym możesz więcej zaoszczędzić w przypadku rosnących cen oleju. Jeśli dysponujesz przestrzenią wewnątrz lub na zewnątrz budynku możesz przechowywać olej opałowy w szczelnym zbiorniku, wykonanym z wysokojakościowego polietylenu. Materiał ten gwarantuje odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ warunków pogodowych.
Zbiorniki na olej opałowy do domu – jakie pojemności?
Zbiornik do oleju opałowego jest starannie wykonanym przedmiotem, którego jakość i trwałość potwierdzona została certyfikatami. Solidne zbiorniki na olej opałowy wykazują się ogromnym zróżnicowaniem w zakresie pojemności. Oferowany pojemnik na olej opałowy może mieć pojemność od 200 l do nawet 10000 l. Do użytku domowego odpowiednie będą zbiorniki na olej opałowy o pojemności do 5000 l. Taki produkt można zastosować wewnątrz lub na zewnątrz budynku, wliczając w to zbiorniki na olej opałowy podziemne. Pojemność zbiornika, przeznaczona na użytek własny, domowy ustalona została dla właścicieli nieruchomości mieszkalnych jednorodzinnych. W przypadku chęci lub konieczności zastosowania na własny użytek większego zbiornika na olej opałowy konieczne będzie uzyskanie stosownych zezwoleń. Na potrzeby komercyjne możliwe jest użycie większych produktów. O ile przy mniejszych pojemnościach jest to beczka na olej opałowy, o tyle dla bardzo dużych zbiorników konstrukcja musi zostać starannie zaplanowana i wykonana z uwzględnieniem wielu czynników, w tym siły nacisku przechowywanego materiału na ściany zbiornika.
Zbiorniki na olej opałowy dwupłaszczowe i jednopłaszczowe – jaki wybrać?
Magazynowanie oleju opałowego jest bardzo rozsądnym, perspektywicznym postępowaniem, dzięki któremu można zaoszczędzić środki i mieć pewność posiadania paliwa opałowego w niepewnej sytuacji na rynku. Niezależnie od wszelkich wahań możesz mieć własny magazyn oleju. Zbiorniki na olej opałowy dwupłaszczowe są dodatkowo zabezpieczone przed wyciekiem. Jednopłaszczowe posiadają prostszą konstrukcję. Nowoczesne produkty zawierają możliwość dystrybucji oleju opałowego. Zbiorniki na olej opałowy dostępne są w dwóch liniach: Eco Line i Comfort Line, posiadających niezawodnie działające systemy oraz udogodnienia, zwiększające komfort oraz bezpieczeństwo zastosowania. Z instrukcji dowiesz się, jak wyczyścić zbiornik po oleju opałowym. Wysokiej klasy zbiorniki wykazują się pełnym bezpieczeństwem zastosowania, posiadają gwarancję na sprawność działania oraz szczelność zastosowanych rozwiązań. W niektórych opcjach dostępna jest kontrola poziomu oleju.
Artykuł partnera.