Planujesz rozwój swojej firmy i potrzebujesz w tym celu nowego obiektu, w którym będziesz mógł produkować lub przechowywać różnorodne towary?
Hale stalowe to doskonała alternatywa dla murowanych budynków, które pochłaniają mnóstwo czasu i środków pieniężnych potrzebnych na budowę. Sprawdź, co oferują!
Hale stalowe – co warto o nich wiedzieć?
Rozkwit firmy często oznacza konieczność rozbudowy nieruchomości potrzebnych do działalności przedsiębiorstwa. Bywa jednak tak, że inwestorzy nie chcą poświęcać tak dużej ilości czasu na planowanie standardowej budowy, która potrafi ciągnąć się miesiącami, a czasami nawet latami. Świetnym sposobem na skrócenie czasu potrzebnego na wzniesienie takiej konstrukcji, a przy tym zaoszczędzenie środków finansowych jest wybór hali stalowej. Te charakterystyczne obiekty znacznie wyróżniają się na tle murowanych budynków. Co możemy zaliczyć do ich atutów? Na czym polega budowa takich stalowych obiektów? Jeśli zainteresowała Cię koncepcja wzniesienia tego typu hali, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!
Hala stalowa – zalety
Hale stalowe to nowoczesne obiekty, które znacznie wyróżniają się na tle tradycyjnych budynków murowanych. Nie oznacza to jednak, że w tym zestawieniu wypadają one gorzej! Tego typu konstrukcje wyróżniają się bowiem dużą wytrzymałością – wszystko dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów. Właśnie dlatego wybierając odpowiadającą nam firmę wykonawczą, warto skupić się na takiej, która posiada duże doświadczenie w konstruowaniu hal stalowych i w związku z tym wie, jakie komponenty gwarantują solidne wykonanie.
Dzięki temu hala stalowa będzie w pełni bezpieczna, funkcjonalna i wytrzymała. Możliwe będzie użytkowanie jej przez cały rok bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Wśród zalet tego typu hal należy również wymienić szerokie zastosowanie stalowych konstrukcji. Mogą one pełnić rolę magazynów, hal przemysłowych, targowych, a także miejsca sprzedaży. Ponadto hala stalowa jest oddawana do użytku znacznie szybciej niż tradycyjny budynek murowany. Stanowi zatem świetne rozwiązanie dla inwestorów, którym szczególnie zależy na czasie realizacji.
Budowa hal stalowych – najważniejsze aspekty
Proces wznoszenia hali stalowej jest nieco odmienny niż w przypadku klasycznej hali murowanej. Różni się on przede wszystkim materiałami wykorzystywanymi w tym celu. Do budowy hali stalowej nie jest również konieczne tworzenie tak zaawansowanej formy fundamentów. Całość opiera się oczywiście na stalowych elementach – ramach wykonanych z dwuteowników oraz dźwigarów kratownicowych.
Aby konstrukcja była solidna i wytrzymała, stosuje się specjalne stężenia, natomiast dach składa się z płatwi stworzonych z profili zimnogiętych i płatwi kratownicowych. Stalowa konstrukcja pokrywana jest różnymi rodzajami materiałów – w tej kwestii wiele zależy od preferencji inwestora. Możliwości jest naprawdę mnóstwo, a występujące między nimi różnice determinują takie kwestie jak ostateczny efekt wizualny czy sposób izolacji cieplnej. Wszystkie działania następują oczywiście zgodnie z wcześniej ustalonym projektem.