Jak urządzić idealną łazienkę? Meble łazienkowe

Urządzenie idealnej łazienki to nie lada wyzwanie. Meble łazienkowe powinny być dopasowane wymiarowo do pomieszczenia, a także do użytkowników. Powinny być funkcjonalne, pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty, a jednocześnie dobrze się prezentować i nie przytłaczać pomieszczenia.

Szafki łazienkowe

Bez nich nie obędzie się żadna łazienka. Są to meble, w których przechowywać można ręczniki, kosmetyki, środki czystości czy inne niezbędne elementy wyposażenia łazienki. W sklepach dostępne są modele wiszące, stojące, z szufladami lub półkami – istnieje duża dowolność, dzięki której można dopasować je do indywidualnych potrzeb. Z pewnością jednym z najczęstszych rozwiązań jest zakup szafki pod umywalkę. Istnieją dwie możliwości – umywalka może być wpuszczona w szafkę lub na niej stać. Moduł z dopasowaną szafką szczególnie sprawdzi się w łazience o niewielkim metrażu, ponieważ jest to idealny sposób na zaoszczędzenie miejsca. Natomiast szafka, na której stoi umywalka, to propozycja do większej łazienki.

Wiszące szafki – maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Wiszące szafki doskonale sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych łazienkach – tutaj polecamy asortyment mebli Elita. Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić dużo miejsca, a jednocześnie pomieścić na półkach wszelkie niezbędne kosmetyki czy akcesoria. Szafki wiszące zapewniają poczucie przestronności wnętrza. W wersji z zamontowanymi lustrami dodatkowo optycznie powiększą łazienkę.

Słupki

Jest to popularne, ciekawe rozwiązanie coraz częściej stosowane w łazienkach. Słupki to również szafki łazienkowe. Ich cechą charakterystyczną jest to, że są bardzo wąskie, dzięki czemu można zaplanować je nawet na niewielkiej przestrzeni. Występują zarówno w wersji wiszącej, jak i stojącej.

Dlaczego warto dobrze dobrać meble łazienkowe?

Priorytetem przy dobrze mebli powinna być przede wszystkim funkcjonalność, natomiast styl i estetyka pomieszczenia to kwestia drugorzędna, choć również istotna. Idealna łazienka to taka, która będzie jednocześnie piękna i funkcjonalna. Dzięki połączeniu tych dwóch cech można stworzyć wnętrze przyjazne i spełniające wszystkie wymagania użytkowników. Odpowiedni dobór mebli łazienkowych pozwoli na stworzenie praktycznego miejsca na przechowywanie wszystkich niezbędnych przedmiotów używanych na co dzień. Meble łazienkowe posiadają jednak również walory estetyczne. Występują w stylu klasycznym, a także w bardziej designerskich i pomysłowych wersjach, dlatego każdy może stworzyć wnętrze jedyne w swoim rodzaju i odpowiadające indywidualnym potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *