Dopasowanie brodzika do kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa jest elementem łazienkowego wyposażenia, którego wybór wymaga zazwyczaj sporej uwagi. Wybierając odpowiednią kabinę, należy przejrzeć się przede wszystkim kształtom oraz wymiarom, dzięki czemu będzie ona dopasowana do pomieszczenia, a także odpowiednio estetyczna i wygodna w użytkowaniu. Po zakupie kabiny należy jeszcze wybrać odpowiedni brodzik. Warto przestrzegać kilku podstawowych zasad, dzięki którym uda się idealnie dopasować go do kabiny prysznicowej. Przede wszystkim dobrym rozwiązaniem jest wybór brodzika dedykowanego danej kabinie, w czym pomóc może asortyment tego samego producenta.

Kształty i rozmiary brodzików prysznicowych

W sklepach znaleźć można brodziki prysznicowe o różnych kształtach. Wybrany model powinien być dokładnie dopasowany do kabiny. Do najpopularniejszych należą kwadratowe i półokrągłe brodziki prysznicowe, które można łatwo dopasować do praktycznie każdej łazienki. Da się je zamontować we wnęce lub w rogu pomieszczenia, dzięki czemu wykorzystanie przestrzeni będzie bardziej ekonomiczne. Poszczególne brodziki prysznicowe różnią się między sobą również rozmiarami. Na rynku dostępne są elementy uniwersalne pod względem wielkości, dzięki czemu dopasowanie ich do kabiny nie sprawia żadnego problemu. Decydując się na jedną z wielkości uniwersalnych, można uzyskać dostęp do praktycznie nieograniczonych możliwości. Wybór form oraz wyglądu brodzików jest bardzo bogaty, a na dodatek dostępny w szerokiej gamie cenowej. Dzięki temu wybór jest znacznie ułatwiony.

Głębokość i wysokość

Starając się dopasować brodzik do kabiny prysznicowej, warto również zwrócić uwagę na jego głębokość oraz wysokość. Czynniki te są istotne z przynajmniej kilku powodów. Płytkie brodziki prysznicowe pozwalają na uzyskanie większej i bardziej otwartej przestrzeni kąpielowej, przez co są wyjątkowo efektowne. Natomiast głębsze brodziki prysznicowe doskonale sprawdzają w łazienkach pozbawionych wanien, ponieważ pozwalają na korzystanie przynajmniej z kilku ich zalet. W ten sposób można o wiele wygodniej wykąpać dziecko, a także zrobić nieduże pranie. Warto pamiętać o tym, że pod powierzchnią brodzika zmieścić musi się syfon. Z tego powodu różnice między głębokością a wysokością mogą być dość znaczne. Uwzględniając wysokość kabiny, w połączeniu z brodzikiem nie powinna ona przekraczać wysokości pomieszczenia łazienkowego. Zbyt niski prysznic może być natomiast niewygodny dla osób wysokich, ponieważ nie będą one mogły korzystać z niego w wystarczająco swobodny sposób.

Więcej znajdziesz na www.twojabatera.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *