Bateria łazienkowa i umywalka, czyli jak dopasować te nieodłączne elementy?

Dobrze wyposażona łazienka to podstawa, a bateria łazienkowa i umywalki to nieodłączny element jej wyposażenia. Armatura łazienkowa powinna być zarówno funkcjonalna i ładna, jak i wygodna w użytkowaniu. Jak zatem dobrać baterie łazienkowe i umywalki?

Ładna i praktyczna armatura łazienkowa, czyli jaka?

JBaterie łazienkoweako, że łazienka jest przez nas często odwiedzana każdego dnia, to powinna ona estetycznie wyglądać i być przede wszystkim praktyczna. Kupując baterie łazienkowe i umywalki, należy przywiązać szczególną uwagę do tego, aby były one wygodne w użytkowaniu. Na nic nam się zda nawet najpiękniejsza i najdroższa armatura łazienkowa, jeśli jej eksploatacja będzie problematyczna. Podczas wybierania armatury należy wziąć pod uwagę wielkość łazienki i planowany wystrój wnętrza. Jeśli chodzi o wielkość umywalki, to powinna ona pozwalać na swobodne mycie dłoni i twarzy. Najlepiej jest przed zakupami wymierzyć łazienkę, aby uniknąć sytuacji kupienia armatury, która nie zmieści się w pomieszczeniu. Jeśli zaś chodzi o kolor i kształt umywalki, to zależy to już od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zaleca się jednak zwrócić uwagę na to, aby pasowała ona do stylistyki, czyli współgrała z pozostałymi elementami wystroju łazienki. Uniwersalnym rozwiązaniem jest zakup umywalki wykonanej z białej ceramiki, którą stosunkowo łatwo dopasować do pozostałych wyposażenia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie kupienia umywalki w intensywnym kolorze, jeśli takie są nasze preferencje.

Bardzo ważne jest, aby bateria łazienkowa była odpowiednio dopasowana do umywalki pod względem wielkości, wysokości i stylu. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie problemów w przyszłości typu chlapanie wody na boki czy nieporęczność. Zaleca się kupować wszystkie baterie do łazienki z tej samej serii, dzięki czemu zarówno bateria umywalkowa, prysznicowa i wannowa będą miały spójny kształt i styl.

Bateria umywalkowa – stojąca czy też może montowana na ścianie?

To na jaki rodzaj baterii umywalkowej się zdecydujemy, zleży od tego, gdzie zostanie ona zainstalowana oraz do jakiej umywalki. Nie bez znaczenia są także funkcje, które ma pełnić. W związku z tym, że bateria łazienkowa i umywalka tworzą jeden zestaw, to należy brać pod uwagę oba elementy. Najlepiej, aby miały one proporcjonalne rozmiary, a odległość pomiędzy końcem umywalki a jej dnem powinna wynosić co najmniej piętnaście centymetrów. Wszystko to wpływa zarówno na estetykę, jak również funkcjonalność całej armatury. Jeśli decydujemy się na dużą umywalkę, to zaleca się kupić baterie z wysokim korpusem i długą wylewką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *